-->

Hasičské slavnosti 1998

I. Celorepublikový sraz dobrovolného hasičstva s výstavou historické hasičské techniky, 4. - 5. červenec 1998, Litoměřice proběhl pod záštitou přednosty okresního úřadu v Litoměřicích pana Josefa Pola pořádal Sbor dobrovolných hasičů Podsedice ve spolupráci s Agenturou Sluníčko, s.r.o.

Hasičské slavnosti 1998 proběhly v Litoměřicích ve dnech 4. - 5. července 1998 v areálu výstaviště Zahrady Čech. Záštitu nad akcí převzal přednosta Okresního úřadu pan Josef Pol. Mezi čestnými hosty byli p. Petr Pithart - předseda Senátu ČR, p. Jaroslav Šafařík - zástupce Kanceláře presidenta republiky, p. Miloslav Štěpán - vrchní požární rada a jiní. Pořadatelem byl Sbor dobrovolných hasičů Podsedice ve spolupráci s agenturou Sluníčko s.r.o.

Na sedm desítek sborů zde vystavilo jedny z nejstarších hasičských potahových stříkaček, automobilů s datem výroby do roku 1945. Součástí akce byla presentace složek civilní ochrany ČR, sportovní soutěž Extraligy ČR v požárním sportu a výstava sběratelů hasičských indícií a doplňků. Dvoudenní oslavy vyvrcholily slavnostním nástupem zúčastněných sborů na litoměřickém náměstí a následným průvodem hasičů s technikou na výstaviště. Hasičská hudební fontána a ohňostroj definitivně ukončili neobvyklou a zajímavou akci.

Ohlasy přicházející nejen ze strany samotných dobrovolných hasičů, ale i výrazná podpora nejvyšších institucí nasvědčují tomu, že Hasičské slavnosti v Litoměřicích byly prvním stavebním kamenem k pořádání dalších obdobných celorepublikových setkání, při kterých je se k čemu vrátit a co obdivovat.

Účast:
70 vystavovatelů
90 ks historické hasičské techniky
6 000 návštěvníků

nahoru